„Kino pavasaris“ Alytuje. Filmų programa

Geri dalykai – tik į gera. O geras kinas – tuo labiau. Būtent tokį kiną artimiausias dvi savaites žada 29-asis „Kino pavasaris“, į savo programą sutalpinęs didžiausių kino festivalių perlus, kritikų išgirtus kūrinius, pripažintų meistrų darbus, garbingais apdovanojimais ir nominacijomis nusagstytus filmus ir, žinoma, netikėtus atradimus. Į kino sales kviečiantis kino festivalis „Kino pavasaris“ šiuos metus dedikuoja kino poveikiui.
Laukia dvi savaitės kultūringo šurmulio kino teatre “Dainava”: „Oskarų“ nominantai ar festivalių laureatai, meistriški atradimai ir ne tik.

Programa Alytuje, kino teatre „Dainava“:

RYUICHI SAKAMOTO | OPUSAS (V) Kovo 19 d. 18:00 val.
Dokumentinis, muzikinis
Kelerius metus iki mirties kompozitorius Ryuichi Sakamoto negalėjo koncertuoti gyvai. Vis dėlto 2022 metų pabaigoje jis sukaupė jėgas ir surengė paskutinį pasirodymą – sukūrė koncertinį filmą, kuriame yra tik jis ir fortepijonas. Koncertas prasideda ankstyvo ryto šviesoje, Sakamoto lipant į sceną. Brėkštant dienai jo paties pasirinkta tvarka atliekami kūriniai atspindi visą kompozitoriaus karjerą – nuo popžvaigždės grupėje „Yellow Magic Orchestra“ iki nuostabių Bertolucci filmų garso takelių bei paskutinio albumo „12“. Tai ne tik koncertas, tai – meditacija apie laiką ir kūrybą bei atsisveikinimas su vienu didžiausių Japonijos muzikos kūrėjų.
Bilietai: https://kinasdainava.lt/filmai/kp24-ryuichi-sakamoto-opusas

ĮPĖDINIS (N-16) Kovo 20 d. 20:30 val., kovo 26 d. 18:00 val.
Drama, trileris
Elijas tampa naujuoju garsių prancūzų aukštosios mados namų meno vadovu. Dideli lūkesčiai kelia įtampą ir vyras pradeda jausti skausmą krūtinėje. Sužinojęs, kad daugelį metų nematytas tėvas mirė nuo širdies smūgio, Elijas keliauja į Kvebeką pasirūpinti laidotuvėmis ir sutvarkyti paveldėjimo reikalų. Jaunasis dizaineris sužino, kad paveldėjo šį tą daug blogesnio už silpną tėvo širdį.
Bilietai: https://kinasdainava.lt/filmai/kp24-ipedinis

ŠVENTASIS PAGROBIMAS (N-16) kovo 21 d. 17:45 val.
Drama, istorinis
XIX amžiaus Italija. Šešiametį žydų vaiką pagrobia popiežiaus kareiviai. Pasiturintiems tėvams pranešama, jog berniuką slapta pakrikštijo tarnaitė. Norėdami jį susigrąžinti jie turi priimti katalikybę. Tuo tarpu berniukas auklėjamas Vatikane, popiežiaus Pijaus IX žinioje. Kyla tarptautinis pasipiktinimas. Nors po Italijos suvienijimo buvo panaikinta pasaulietinė popiežiaus valdžia, popiežius tvirtai įsitikinęs savo teisumu.
Bilietai: https://kinasdainava.lt/filmai/kp24-sventasis-pagrobimas

METAI BUVO SUNKŪS (N-16) Kovo 22 d. 18:00 val.
Komedija
Bruno ką tik pavogė televizorių, o Albertas iškeldinamas iš savo namų ir bando nusižudyti. Bruno pavyksta išgelbėti šio nepažįstamojo gyvybę ir taip užsimezga jų draugystė. Jiedu turi šį tą bendro: abu kenčia nuo priklausomybės pirkti daiktus ir yra paskendę skolose. Pasiryžę susitvarkyti savo gyvenimus Albertas ir Bruno susipažįsta su jaunų žaliųjų aktyvistų grupe. Suvilioti nemokamo alaus ir traškučių jie ilgai nesvarstę prisijungia prie judėjimo.
Bilietai: https://kinasdainava.lt/filmai/kp24-metai-buvo-sunkus

KRYČIO ANATOMIJA (N-16) Kovo 23 d. 17:45 val.
Drama, kriminalinis, trileris
Pastaruosius metus rašytoja Sandra, jos vyras Samuelis ir jų sūnus Danielis gyveno atokiame Prancūzijos Alpių miestelyje. Vieną dieną Samuelis randamas negyvas sniege prie jų namo ir Sandra tampa pagrindine įtariamąja. Prasidėjęs teismo procesas pamažu virsta viešu Sandros ir Samuelio sudėtingų santykių nagrinėjimu, o tyrimo eiga priklauso nuo jų aklo sūnaus parodymų. 2023 metais Kanų „Auksine palmės šakele“ apdovanota juosta „Kryčio anatomija“ yra intriguojanti teismo drama su psichologinio trilerio elementais.
Bilietai: https://kinasdainava.lt/filmai/kp24-krycio-anatomija

MONSTRAS (N-16) Kovo 24 d. 20:30 val.
Drama, trileris
Kai sūnaus elgesys neatpažįstamai pasikeičia, vienišos motinos Saki gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis. Berniuko agresijos priežasčių ji bando ieškoti mokykloje. Motina įsitikinusi, kad sūnaus problemų šaltinis yra jo mokytojas Hori. Tačiau viskas yra kur kas painiau. Šių personažų keliams susikirtus užsimezga netikėtas ryšys, atskleidžiantis paslaptis ir trapią tiesos prigimtį. Ar paaiškės, kas yra tikrasis monstras?
Bilietai: https://kinasdainava.lt/filmai/kp24-monstras

BLOGIS (NE)EGZISTUOJA (N-16) kovo 27 d. 18:00 val.
Drama
Japonijos kaime, švelniai čiurlenančios upės ir šlamančių medžių draugijoje, vienišas tėvas Takumi augina dukrą Haną. Jų ramus gyvenimas sudrumsčiamas, kai Tokijo kompanija paskelbia planus netoliese statyti prabangų kempingą. Kaime augant įtampai ir baimei, kad vanduo bus negrįžtamai užterštas, Takumi tampa vienu iš pasipriešinimo lyderių. Režisierius Hamaguchi pirmiausia planavo sukurti 30 minučių trukmės nebylų filmą su gyvai atliekamu muzikiniu kūriniu, kurį parašė kompozitorė Eiko Ishibashi. Tačiau filmavimas užsitęsė ir režisierius galiausiai nusprendė jį paversti vaidybiniu filmu su dialogais, kuriame labai svarbi muzika.
Bilietai: https://kinasdainava.lt/filmai/kp24-blogis-neegzistuoja