Atminimo suolelis lenkų kilmės bendruomenei
Druskininkai yra seniausias veikiantis kurortas, įkurtas 1794 m. birželio 20 d., Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Stanislovo Poniatovskio įsakymu. Dabartinio miesto teritorija apgyvendinta nuo seniausių laikų, jos ribose gyveno ir kūrė pagrinde 3 bendruomenės, tai lenkų, žydų ir lietuvių kilmės gyventojai. 1863 metais Druskininkų apylinkėse veikė sukilėlių būriai. Tarpukaryje Druskininkai priklausė Lenkijai (1920-1939 m.). Tuo laikotarpiu kurortą ypatingai populiarino Juzefas Pilsudskis, kuris čia praleido didelę dalį savo vasaros atostogų. Druskininkuose gyveno įžymūs žmonės kaip lietuvių dailininkas ir kompozitorius M.K.Čiurlionis, skulptorius Ž.Lipšicas, Druskininkų gydomosios fizinės kultūros ir klimato terapijos parko įkūrėjas K.Dineika ir žymus gydytojas I.Fonbergas.
Druskininkų miestas 230 metų jubiliejaus progai, pagerbiant šias asmenybes, papuošė kurorto erdves 4 suoleliais-skulptūromis, kurias sukūrė įžymus Lietuvos skulptoriaus Romualdas Inčirauskas.
Druskininkų Rotary klubas „Sūrutis“ iniciatyva yra sukurtas dar vienas suolelis-skulptūra, skirtas lenkų kilmės bendruomenei Druskininkuose. Tai garsūs, čia gyvenę, kūrę ir prisidėję prie kurorto garsinimo žmonės, tai lenkų rašytoja E.Ožeškova, poetas J.Čečiotas, rašytojas J.I.Kraševskis ir visiems žinoma istorinė asmenybė, tarpukario Druskininkų garbės pilietis J.Pilsudskis. Suolelyje -skulptūroje vaizduojamas 1863 m. sukilimo herbas, kuris simbolizuoja trijų tautų vienybę (lietuvių, lenkų ir ukrainiečių) kovoje prieš carinės Rusijos grėsmę, kas aktualu ir šiai dienai. Įrėminta suolelyje ir gražios J.Pilsudskio mintys apie Druskininkų miestą. Jis mylėjo Druskininkus ir savo atsiminimuose yra parašęs – „Druskininkai buvo Kūrėjo minčių staigmena ramybėje, kai jis nusišypsojo“. Suolelis pastatytas labai gražioje vietoje, ant Nemuno kranto, buvusi J.Pilsudskio vasaros rezidencijos vieta.